I Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Górach za nami

W dniu 12 maja 2009 roku w budynku Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Tarnowie o godz. 1000 odbył się I Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Górach dla uczniów szkół gimnazjalnych. Turniej został zorganizowany przez Społeczne Gimnazjum Matematyczno - Przyrodnicze STO w Tarnowie oraz nasz tarnowski Oddział Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego. W konkursie wzięło udział piętnastu gimnazjalistów z Tarnowa i jego okolic.
W czasie trwającego 60 minut testu uczniowie musieli wykazać się wiedzą dotyczącą Beskidu Sądeckiego. Pytania zostały przygotowane przez zespół przewodników beskidzkich z naszego Oddziału, którzy równocześnie pełnili rolę jury konkursu. Zwycięzcą imprezy został Michał Kania, uczeń III klasy Społecznego Gimnazjum Matematyczno - Przyrodniczego STO w Tarnowie. Wyprzedził on Dariusza Łośko z klasy Ic Gimnazjum nr 4 im. Jerzego Brauna w Tarnowie oraz swoją szkolną koleżankę Joannę Michoń. Miejsce IV zajął Marcin Plebanek, a V Beata Banek - oboje z klasy Ic Gimnazjum nr 4.


12.05.2009 - Ogłoszenie wyników Konkursu (fot. Jerzy Zieliński)

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyli uczniowie Gimnazjum nr 4 w Tarnowie, którzy w komplecie zajęli punktowane miejsca w pierwszej piątce. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy, książki, a także cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Miasta Tarnowa oraz firmę HiMountain producenta sprzętu turystycznego.
Warto tutaj jeszcze nadmienić, iż Michał - zwycięzca konkursu - jest również jednym z członków naszego Oddziału Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego w Tarnowie.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom.
Janusz Foszcz


12.05.2009 - Laureaci Konkursu z organizatorami (fot. Barbara Gniadek)

1 % DLA PTT

 

Współpraca

 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
 
 
 
 
 

RABATY DLA CZŁONKÓW

Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama