Odszedł Ryszard Patyk

Z głębokim żalem i niedowierzaniem zawiadamiamy, że nie żyje Ryszard Patyk, jeden z najaktywniejszych przewodników w Oddziale PTT "Beskid" w Nowym Sączu, człowiek o wielkim doświadczeniu górskim, kulturze i uroku osobistym.
Ta wstrząsająca wiadomość dotarła do nas w niedzielę w godzinach południowych. Ryszard spadł w przepaść podczas wspinaczki z grupą przyjaciół przy Pośrednim Ganku (Słowacja).
Zaprowadził nas na tyle szczytów, nauczył kochać góry, a w szczególności właśnie Tatry. Wycieczki przez niego prowadzone miały niepowtarzalny urok, a podczas przejazdów autokarem zawsze za sprawą Ryszarda towarzyszyła nam wspaniała muzyka. Teraz, kiedy znajdziemy się na tatrzańskich graniach, czy usłyszymy Va pansiero Verdiego zawsze towarzyszyć nam będzie wspomnienie o Rysiu, a On, może czasem na chwilę opuści rajskie łąki, aby razem z nami przemierzać górskie szlaki...

Pragniemy poinformować, że Żałobna Msza Święta w intencji Zmarłego zostanie odprawiona w sobotę 22 września 2012 r. o godz. 9:00 w sądeckiej Bazylice Św. Małgorzaty, a uroczystości pogrzebowe odbędą się o godz. 13:00 na Cmentarzu Komunalnym w Nowym Sączu.