O Nas

Z ogromną radością informujemy, iż w odpowiedzi na wniosek z dnia 1 grudnia 2010 r. podpisany przez siedemnastu uczniów i nauczycieli z tarnowskiego V Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Korczaka, Zarząd Oddziału PTT w Tarnowie podjął uchwałę powołującą do życia Szkolne Koło PTT Nr 2 im. ks. Walentego Gadowskiego. Stało się to 14 grudnia 2010 r. na zorganizowanym zebraniu założycielskim, które odbyło się we wspomnianym już V LO przy ul. Rejtana 20 w Tarnowie. Tam też Koło ma swoją siedzibę. W spotkaniu uczestniczyło oprócz zaproszonego zarządu tarnowskiego Oddziału PTT, którego reprezentantami byli ks. Robert Piechnik COr, Janusz Foszcz, Kamil Nowak i Jerzy Zieliński, liczne grono nauczycieli i uczniów. Swoją obecnością uświetnił tę uroczystość również przedstawiciel Zarządu Głównego PTT, wiceprezes Towarzystwa Nikodem Frodyma z O/PTT w Krakowie.
Pierwszym punktem spotkania było przybliżenie przez przedstawicieli PTT historii Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego i jego działalności oraz postaci ks. Walentego Gadowskiego, którego członkowie nowego Koła zaproponowali na swojego Patrona, po czym przystąpiono do wyborów władz Koła. Trzem nauczycielom - opiekunom Koła - powierzono następujące funkcje: Prezesem został wybrany Grzegorz Gawlik, Sekretarzem Marcin Zaród, a Skarbnikiem Piotr Kwiek. Pozostałymi Członkami Zarządu Koła zostali uczniowie: Dominika Szuba i Piotr Masło.


14.12.2010 - Spotkanie Założycielskie SK PTT Nr 2 w Tarnowie - (fot. Marcin Zaród)

 

Po części oficjalnej jako dopełnienie spotkania odbył się pokaz slajdów zaprezentowany przez uczestników trekkingu "Wokół Annapurny" zorganizowanego dla uczczenia 680-tej rocznicy lokacji Miasta Tarnowa przez sześciu członków tarnowskiego oddziału PTT.

W tym miejscu pragniemy podziękować Dyrekcji V Liceum Ogólnokształcącego za przychylność i życzliwość okazaną PTT, nauczycielom za zapał, a uczniom za zaangażowanie i zainteresowanie turystyką górską.

Życzymy wszystkim wytrwałości oraz wielu udanych wycieczek górskich i krajoznawczych.


14.12.2010 - Pamiątkowe zdjęcie opiekunów oraz członków Zarządu O/PTT w Tarnowie
(fot. Nikodem Frodyma)

>>Galeria zdjęć ze spotkania zamieszczona na stronie V LO w Tarnowie<< 

Współpraca

 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
 
 
 
 
 

RABATY DLA CZŁONKÓW

Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama