Aktualności

Szkolenie z bezpieczeństwa w górach zimą

W dniu 21 listopada zostało przeprowadzone szkolenie z bezpieczeństwa w górach zimą. Wykład wraz z instruktarzem poprowadził Janusz Foszcz oraz Darek Polak. Dzięki ich doświadczeniu zdobytym podczas wielu wypraw w Tatry, Alpy, Himalaje i inne góry świata, mogliśmy zaczerpnąć wiedzy zdobytej z ich praktyki w najdalszych zakątkach globu. Janusz i Darek zaprezentowali sprzęt zimowy służący do wypraw górskich oraz posłużyli wiedzą zdobytą  wielu szkoleń, w których sami uczestniczyli w kraju i za granicą. W szkoleniu udział wzięli członkowie Towarzystwa oraz goście, którzy przybyli do naszego lokalu. Ponad dwugodzinne szkolenie zakończyły pytania uczestników do prowadzących, jak np. umiejętność posługiwania się kompasem w trudnych warunkach górskich, jak mgła, śnieżyca; odpowiedni dobór sprzętu do wyprawy, itp. Uczestnicy mogli zobaczyć jak prawidłowo posłużyć się sprzętem turystycznym, wspinaczkowym oraz zimowym - np. zakładanie raków na buty górskie, posługiwanie się rakietami śnieżnymi czy czekanem. Podczas szkolenia zaprezentowano również zdjęcia z zimowych wypraw górskich członków PTT. Dziękuję Januszowi oraz Darkowi za bardzo profesjonalnie przeprowadzone szkolenie.

Kinga Buras

Regulamin Odznaki PTT „Szlak Trzech Pogórzy”

Pragniemy poinformować, w dniu 17 października 2018 roku Zarząd Oddziału PTT w Tarnowie podjął uchwałę o ustanowieniu odznaki turystycznej za przejście szlaku żółtego prowadzącego z Siedlisk koło Tuchowa do Dynowa. Jest to najdłuższy szlak pieszy prowadzący przez polskie Pogórza. Nie jest on bardzo popularny, więc w ten sposób chcemy przybliżyć turystom mniej znane zakątki naszego kraju. W związku z tym, że szlak prowadzi przez tereny Pogórza Ciężkowickiego, Pogórza Strzyżowskiego i Pogórza Dynowskiego, odznaka została nazwana „Szlak Trzech Pogórzy”.
To już trzecia turystyczna odznaka „powołana do życia” przez nasz Oddział. Zachęcamy serdecznie wszystkich pasjonatów górskich wędrówek do wędrowania ścieżkami Pogórzy i zdobywania odznaki. Regulamin i wygląd odznaki można zobaczyć tutaj:

Regulamin:

Wygląd odznaki>>

Wykaz_OKT_STP>>

Zebranie Zarządu Oddziału PTT w Tarnowie

Dnia 17.10.2018 r. odbyło się spotkanie Zarządu Oddziału w Tarnowie. Poświęcono uwagę sprawom bieżącym, takim jak: zorganizowanie szkolenia o bezpieczeństwie w górach zimą, sprawy szkolnego Koła PTT, organizacja wycieczek, prowadzenie strony internetowej i portalu Facebook oraz wielu innym. Kolejnym punktem było przedstawienie przeze mnie wniosków z V Konferencji Programowej PTT, w której wzięłam udział w dniach 12-13.10.2018 r. na Mładej Horze. Konferencja oraz zebranie Zarządu Głównego PTT zaowocowała w bogate treści i propozycje, które należało przedyskutować w rodzimym Oddziale. Cieszy fakt, iż jesteśmy postrzegani jako jednomyślna grupa osób z pasją prowadząca tarnowskie Towarzystwo dbając o przyszłość i nie zapominając o pięknej historii. Takie i wiele innych opinii mogłam usłyszeć podczas spotkania u Bacy, którego serdecznie żegnam i dziękuję mu za serce poświęcone dla PTT. Od legendarnego Bacy mogłam wiele się nauczyć oraz - czego nic nie zapowiadało - być w ostatnich dniach jego życia i móc obserwować jakim był wspaniałym człowiekiem. Historia jego życia znajduje się w Pamiętniku PTT (opisał ją prezes Oddziału Bielsko-Biała Szymon Baron).

Dziękuję za spotkanie Członkom Zarządu naszego Oddziału w Tarnowie.

Kinga Buras

 

Współpraca

 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
 
 
 
 
 

RABATY DLA CZŁONKÓW

Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama