Tarnowianie w Himalajach - Trekking wokół Annapurny

W dniu 22 października 2010 roku, sześciu naszych oddziałowych kolegów wyjeżdża na wyprawę trekkingową w Himalaje Nepalu. Honorowy patronat nad tym przedsięwzięciem objął Prezydent Miasta Tarnowa Pan Ryszard Ścigała.
Wyprawa potrwa do 14 listopada 2010 roku. Uczestnicy dotrą do Kathmandu (stolicy Nepalu) samolotem, przez Moskwę i New Delhi. Następnie udadzą się do miejscowości Besisahar, skąd wyruszą w góry. Po osiemnastu dniach marszu planują dotrzeć do Pokhary. Wybrana trasa należy do najdłuższych i najpiękniejszych tras trekkingowych w Nepalu. Wiedzie ona wokół Annapurny i pozwala poznać dolinę Marsyandi, dolinę Manangu a także Muktinath – święte miejsce pielgrzymek hindusów i buddystów. Wymaga bardzo dobrego przygotowania kondycyjnego oraz zdolności aklimatyzacyjnych, tym bardziej, że została ona jeszcze rozbudowana o podejście do jednego z najwyżej położonych jezior świata Tilicho Tal (ok. 5000 m n.p.m.) i dodatkowo przedłużona o odcinek Tatopani – Lumie (z wyjściem na słynące z panoramy wzgórze Poon Hill (3193 m n.pm.). Najwyższym miejscem do którego zamierzają dotrzeć uczestnicy jest przełęcz Thorung La (5416 m n.p.m.).
Organizując wyprawę nasi koledzy chcieli czynnie włączyć się w obchody "Roku Miasta Tarnowa" i w ten sposób uczcić 680 rocznicę lokacji naszego Miasta.


Współpraca

 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
 
 
 
 
 

RABATY DLA CZŁONKÓW

Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
 

Ultimate Facebook Like Box Slider