10.04.2009 X Droga Krzyżowa PTT na Mogielicę

Tak, tak, Droga Krzyżowa już za nami. To szczególny dzień i szczególne wydarzenie. Już 10-ty raz zorganizowane przez naszych przyjaciół z Mielca. My uczestniczyliśmy w nim dopiero po raz drugi - dla niektórych był to debiut, jednak z roku na rok jest nas (przedstawicieli Tarnowa) coraz więcej. W tegorocznej Drodze Krzyżowej uczestniczyły wg obliczeń Jurka Krakowskiego 203 osoby - wszystkie doszły i jest to rekordowa liczba (w pierwszej Drodze Krzyżowej wzięło udział 18 osób). Pogoda nam dopisała, więc tradycyjnie (jak i w zeszłym roku) po zakończeniu uroczystości poszliśmy do Jurkowa nieco okrężną drogą czyli przez Krzystonów, Polanę Wały i Półrzeczki. Myślę, że za rok nasze grono znów się powiększy. I jeszcze kilka "danych statystycznych" dzięki uprzejmości  organizatora - Jurka Krakowskiego.
- Najliczniej reprezentowane były miasta: Nowy Sącz, Nowy Targ, Mielec i Tarnów, a ponadto byli reprezentanci takich miast jak: Zakopane, Radomyśl Wielki, Łódź, Zgierz, Warszawa, Rabka Zdrój, Grybów, Bielsko-Biała, Limanowa, Myślenice i Krościenko n/D.
- Reprezentowane były również takie miejscowości jak: Padew Narodowa, Chorzelów, Złotniki, Czarny Dunajec, Ciche, Dział, Pieniążkowice, Marcinkowice, Dobra, Jurków, Chyszówki, Skrzydlna, Pyzówka, Gronków, Bór, Kluszkowce, Mordarki i Brzeźna. (Dane te pochodzą z listy uczestników na którą wpisało się 167 osób więc bardzo możliwe, że byli również mieszkańcy innych miejscowości nie wymienionych powyżej)
- Najmłodszym uczestnikiem był Franiu Twaróg z Limanowej urodzony w 2005 roku.
Janusz Foszcz


10.04.2009 - Tarnowianie na Mogielicy z Prezesem PTT Włodzimierzem Janusikiem
(fot. Barbara Gniadek)

1 % DLA PTT

 

Współpraca

 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
 
 
 
 
 

RABATY DLA CZŁONKÓW

Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
 

Ultimate Facebook Like Box Slider