XX Wielkopiątkowa Droga Krzyżowa na Mogielicę

19 kwietnia odbyła się dwudziesta Droga Krzyżowa na szczyt Beskidu Wyspowego. Dzięki staraniom Jurka Krakowskiego i jego Oddziału PTT "MKG Carpatia" z Mielca corocznie możemy wyruszyć wspólnie z całym Towarzystwem Tatrzańskim, mieszkańcami tej górskiej krainy oraz przybyłymi gośćmi wyznaczonym szlakiem na szczyt. Na jubileuszową Drogę Krzyżową przybyło 357 pątników, w tym 12 z naszego Oddziału. Po krótkim nabożeństwie w kościele, któremu przewodniczył ks. Tadeusz Piwowarski - serdeczny i gościnny proboszcz parafii Rzymskokatolickiej pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jurkowie wyruszyliśmy wraz z ks. Piotrem Fryzowiczem na szlak Drogi Krzyżowej. Wyjątkowy charakter wydarzenia podkreślił prawie 130 kilogramowy krzyż, który wnieśliśmy na szczyt, gdzie został zamontowany na stałe zastępując zniszczony. Członkowie naszego tarnowskiego Oddziału również dostąpili zaszczytu niesienia na swoich ramionach modrzewiowego krzyża, którego jako pierwsi podźwignęli Strzelcy z Mielca przy pieśniach śpiewanych wyjątkowym i wytrwałym głosem przez Karola z naszego Oddziału. Wiele osób powtarzało podczas wędrówki, że nie ma sił iść a ten młody człowiek pięknie śpiewa i nie słychać po nim żadnego zmęczenia. Karol śpiewał a głośniki jak co roku niósł niezawodnie na swych ramionach Janusz Foszcz aż na sam szczyt.

Czytaj więcej: XX Wielkopiątkowa Droga Krzyżowa na Mogielicę

X Ponadgimnzjalny Konkurs Wiedzy o Górach „Beskid Żywiecki”

W dniu 27 marca 2019 r. w budynku Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Tarnowie odbyła się  dziewiąta edycja Konkursu Wiedzy o Górach przeznaczonego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Cieszący się od lat dużą popularnością konkurs zorganizował jak zawsze nasz Oddział wraz ze Społecznym Gimnazjum Matematyczno – Przyrodniczym STO w Tarnowie. Patronat nad imprezą objęli:  Anna Pieczarka – Członek Zarządu Województwa Małopolskiego, Roman Łucarz - starosta Powiatu Tarnowskiego oraz Wojciech Szarota - Prezes Zarządu Głównego PTT. Do konkursowych zmagań przystąpili przedstawiciele siedmiu szkół ponadgimnazjalnych lub działających w nich szkolnych kół turystycznych. Drużyny reprezentowały szkoły z Tarnowa i powiatu tarnowskiego, jedna osoba przybyła na konkurs z krakowskiego Liceum Pijarów. W tym roku po raz pierwszy od wielu lat wśród uczestników przeważali (chociaż nieznacznie) panowie. Konkurs zaszczyciła swoją obecnością Kinga Buras – prezes tarnowskiego Oddziału PTT. Tematyka konkursowych zmagań dotyczyła tym razem Beskidu Żywieckiego. Składające się z przewodników górskich jury przygotowało dla uczestników pisemny test. Wśród zawartych w nim trzydziestu czterech pytań nie brakowało zagadnień z topografii, historii, fauny, flory, ochrony przyrody czy hydrologii Beskidu Żywieckiego. Przewodniczącym jury była Teresa Dumańska. Pomagali jej ponadto: Renata Gruca – Nowak, Artur Marć i Janusz Foszcz. Na rozwiązanie testu uczestnicy mieli 60 minut. Utracone w czasie wysiłku intelektualnego kalorie startujący mogli uzupełnić czekoladowymi wafelkami oraz wodą mineralną.

Czytaj więcej: X Ponadgimnzjalny Konkurs Wiedzy o Górach „Beskid Żywiecki”

Regulamin Odznaki PTT „Szlak Trzech Pogórzy”

Pragniemy poinformować, w dniu 17 października 2018 roku Zarząd Oddziału PTT w Tarnowie podjął uchwałę o ustanowieniu odznaki turystycznej za przejście szlaku żółtego prowadzącego z Siedlisk koło Tuchowa do Dynowa. Jest to najdłuższy szlak pieszy prowadzący przez polskie Pogórza. Nie jest on bardzo popularny, więc w ten sposób chcemy przybliżyć turystom mniej znane zakątki naszego kraju. W związku z tym, że szlak prowadzi przez tereny Pogórza Ciężkowickiego, Pogórza Strzyżowskiego i Pogórza Dynowskiego, odznaka została nazwana „Szlak Trzech Pogórzy”.
To już trzecia turystyczna odznaka „powołana do życia” przez nasz Oddział. Zachęcamy serdecznie wszystkich pasjonatów górskich wędrówek do wędrowania ścieżkami Pogórzy i zdobywania odznaki. Regulamin i wygląd odznaki można zobaczyć tutaj:

Regulamin:

Wygląd odznaki>>

Wykaz_OKT_STP>>

Zebranie Zarządu Oddziału PTT w Tarnowie

Dnia 17.10.2018 r. odbyło się spotkanie Zarządu Oddziału w Tarnowie. Poświęcono uwagę sprawom bieżącym, takim jak: zorganizowanie szkolenia o bezpieczeństwie w górach zimą, sprawy szkolnego Koła PTT, organizacja wycieczek, prowadzenie strony internetowej i portalu Facebook oraz wielu innym. Kolejnym punktem było przedstawienie przeze mnie wniosków z V Konferencji Programowej PTT, w której wzięłam udział w dniach 12-13.10.2018 r. na Mładej Horze. Konferencja oraz zebranie Zarządu Głównego PTT zaowocowała w bogate treści i propozycje, które należało przedyskutować w rodzimym Oddziale. Cieszy fakt, iż jesteśmy postrzegani jako jednomyślna grupa osób z pasją prowadząca tarnowskie Towarzystwo dbając o przyszłość i nie zapominając o pięknej historii. Takie i wiele innych opinii mogłam usłyszeć podczas spotkania u Bacy, którego serdecznie żegnam i dziękuję mu za serce poświęcone dla PTT. Od legendarnego Bacy mogłam wiele się nauczyć oraz - czego nic nie zapowiadało - być w ostatnich dniach jego życia i móc obserwować jakim był wspaniałym człowiekiem. Historia jego życia znajduje się w Pamiętniku PTT (opisał ją prezes Oddziału Bielsko-Biała Szymon Baron).

Dziękuję za spotkanie Członkom Zarządu naszego Oddziału w Tarnowie.

Kinga Buras

 

Zebranie Zarządu Głównego oraz V Konferencja Programowa PTT

W dniach 12-13.10.2018 roku odbyła się V Konferencja Programowa PTT oraz posiedzenie Zarządu Głównego na Mładej Horze u znanego nam wszystkim Bacy, legendy oraz dobrego ducha Towarzystwa. Konferencja została podzielona na sześć paneli tematycznych, związanych z działalnością Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego. W dyskusji skoncentrowano się na ważnych dla przyszłości naszej organizacji zadaniach oraz innowacyjnych rozwiązaniach w turystyce. Ważnym podmiotem w dyskusji były sprawy Członków PTT, Szkolnych Kół oraz Sympatyków, którzy uczestniczą w organizowanych przez nas wycieczkach oraz prelekcjach. Kolejnym ważnym elementem są Pamiętniki, które cieszą się popularnością, stanowiąc zapis historii Towarzystwa. W przyszłości przewidziane są Dni Gór. Niewątpliwie cieszyć się będą popularnością i już zapraszam Członków rodzimego Oddziału do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Po zakończeniu oficjalnej części programu, Baca przygotował wspaniałą ucztę kulinarną, podczas której do godzin rannych były prowadzone rozmowy o tematyce bliskiej nam wszystkim. Wspomnieniom nie było końca. Szczegóły Konferencji PTT będą mogli poznać zainteresowani Członkowie naszego Towarzystwa. Dziękuję za możliwość uczestniczenia w ważnym dla Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego historycznym wydarzeniu.

Kinga Buras

Projekt górski Oddziału PTT w Tarnowie „ 100 szczytów na 100-lecie niepodległości”

W związku ze zbliżającym się nowym rokiem, w którym obchodzić będziemy setną rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości zdecydowaliśmy, że uczcimy go wyjątkowo i najlepiej, jak potrafimy. W ten sposób powstał nasz nowy górski projekt „ 100 szczytów na 100-lecie niepodległości”. Poniżej zamieszczamy krótki regulamin projektu, zapraszając i zachęcając wszystkich członków Oddziału do przyłączenia się do naszej rocznicowej inicjatywy.

Celem projektu jest uczczenie 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

 1. Projekt realizowany będzie od 1 stycznia 2018 r. do 31 grudnia 2018 r.
 2. Zdobywać można szczyty górskie leżące zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami.
 3. Na listę zdobytych szczytów wpisywane będą te, na wierzchołku których stanęło jednocześnie minimum 3 członków tarnowskiego Oddziału PTT.
 4. Szczyty mogą być zdobywane wielokrotnie, ale na liście będą znajdować się tylko raz, chociaż z uwzględnieniem kolejnych wejść.
 5. W czasie jednego dnia wycieczkowego liczba szczytów mogących zostać zdobytymi jest nieograniczona.
 6. Wejścia na poszczególne szczyty będą odnotowywane na stronie internetowej oddziału oraz na oddziałowym profilu FB.

http://www.ptt.tarnow.pl/100-szczytow-na-stulecie-niepodleglosci

Projekt górski Oddziału PTT w Tarnowie „ 100 szczy...
Projekt górski Oddziału PTT w Tarnowie „ 100 szczytów na 100-lecie niepodległości” Projekt górski Oddziału PTT w Tarnowie „ 100 szczytów na 100-lecie niepodległości”
Projekt górski Oddziału PTT w Tarnowie „ 100 szczy...
Projekt górski Oddziału PTT w Tarnowie „ 100 szczytów na 100-lecie niepodległości” Projekt górski Oddziału PTT w Tarnowie „ 100 szczytów na 100-lecie niepodległości”
Projekt górski Oddziału PTT w Tarnowie „ 100 szczy...
Projekt górski Oddziału PTT w Tarnowie „ 100 szczytów na 100-lecie niepodległości” Projekt górski Oddziału PTT w Tarnowie „ 100 szczytów na 100-lecie niepodległości”

Odznaka za przejście szlaku „Grybów – Rzeszów”

Kilka lat temu, z okazji 90. rocznicy powstania oddziału PTT w Tarnowie ustanowiliśmy odznakę turystyczną, przyznawaną za przejście szlaku długodystansowego łączącego Tarnów z Wielkim Rogaczem – szczytem położonym w Beskidzie Sądeckim. Odznaka cieszy się dużą popularnością wśród miłośników górskich wędrówek. Do tej pory zdobyło ją kilkadziesiąt osób. Wśród nich są nawet cudzoziemcy mieszkający poza Polską. W związku z tym we wrześniu postanowiliśmy ustanowić kolejną odznakę. Tym razem ubiegać mogą się o nią wszyscy, którzy pokonają szlak niebieski prowadzący z Grybowa do Rzeszowa. To jeden z najdłuższych szlaków w Polsce. W większości przebiega przez rzadko odwiedzane przez turystów tereny, chociaż na jego trasie leżą też tak znane miejsca, jak Wielka Rawka, Bukowe Berdo, Arłamów, Kalwaria Pacławska czy Krasiczyn.  Serdecznie zapraszamy pasjonatów wędrowania po beskidzkich pustkowiach do zdobywania  naszej nowej odznaki. Regulamin i wygląd odznaki można znaleźć tutaj: https://www.ptt.tarnow.pl/dzial-artystyczny/regulamin-odznaki-ptt-szlak-grybow-rzeszow

Plany na 2019

Styczeń

05.01. Inauguracja sezonu 2019 -  V Pogórzański Marsz Trzech Króli – Pogórze Ciężkowickie Tuchów – Trzemeska Góra - Góra św. Marcina – Tarnów
05.01. Spotkanie Opłatkowe
12-13.01. „Zima na Niemcowej”
sobota:
Piwniczna Zdrój –Niemcowa (na lekko Wielki Rogacz i Radziejowa)

niedziela: Niemcowa – Wielki Rogacz – Przełęcz Obidza–Eliaszówka – Piwniczna Zdrój
16.01.
Prelekcja „Dolomity” – Artur Marć
19.01. Szlak „Tarnów – Bartkowa” – etap I
Tarnów – Zawada – Słona Góra – Pleśna - Siemiechów
25-27.01. "Górnolotni" - Spotkania Ludzi Gór
25-27.01. VI Zimowe Spotkania PTT w Górach Świętokrzyskich

Luty

02.02. Szlak „Tarnów – Bartkowa” – etap II Siemiechów – Brzozowa – Jastrzębia – Jamna - Bartkowa

06.02. Prelekcja „Północne Indie” – Janusz Foszcz, Robert Piechnik, Dariusz Polak
16-17.02 „Śnieżne szlaki Beskidu Małego i Śląskiego”
sobota:
Kozubnik – Żar – Międzybrodzie Żywieckie – Czernichów – Czupel – Wilkowice
niedziela: Przełęcz Salmopolska – Malinowska Skała – Skrzyczne – Szczyrk

20.02. Spotkanie oddziałowe

23.02. „Blisko domu” Czchów – Szpilówka – Piekarska Góra – Lipnica Murowana

Marzec
06.03. Prelekcja „Góry Przeklęte” – Janusz „Galon” Foszcz

09.03 „Babia Góra zimą”  Krowiarki – Sokolica – Babia Góra – Przełęcz Brona – Mała Babia Góra – Markowe Szczawiny – Zawoja Markowa
20.03. Spotkanie oddziałowe

23-24.03. Główny Szlak Beskidzki – etap I i II

sobota:  Ustroń - Równica - Soszów - Schronisko na Stożku

niedziela: Schronisko na Stożku - Kiczory - Stecówka - Skrzyżowanie przy Czarnej Wisełce
27.03. X Ponadgimnazjalny Konkurs Wiedzy o Górach „BESKID ŻYWIECKI”

Kwiecień

03.04. Prelekcja „Skandynawia” – Szymon Baron

12-13.04. Ekstremalna Droga Krzyżowa

19.04. Droga Krzyżowa na Mogielicę

27-28.04. Główny Szlak Beskidzki – etap III i IV

sobota: Skrzyżowanie przy Czarnej Wisełce - Magurka Radziechowska - Węgierska Górka - Stacja turystyczna Abrahamów

niedziela: Stacja turystyczna Abrahamów - Schronisko na Rysiance - Hala Miziowa - Przełęcz Glinne

Maj
08.05. Prelekcja „Ekwador” Barbara Kasperek
12.05. „Majowe wędrowanie” 
Żegiestów – Slibon – Okruhla – Osly – Sedlo Vabec – Certova sk. – Jarabina

18.05. „Od Popradu do Dunajca” Podoliniec – Rużbachy – Wiaterny – Wielki Lipnik – przeł.Leśnicka – pod Płaśnią – Czerwony Klasztor
22.05. Spotkanie oddziałowe

24-26.05. „Majówka na Słowacji”

piątek: (Mała Fatra) Biela – Wielki Rozsutec – Mały Rozsutec – Horne Diery – Stefanova
sobota: (Góry Krzemnickie) Horny Turcek – Skalka – Tri Krize – Kremnica
niedziela: (Magura Orawska) Benova Lehota – Kubinska Hola – Prislop

 

Czerwiec

05.06. XI Szkolny Konkurs Wiedzy o Górach „BESKID WYSPOWY” 
05.06. Prelekcja 
19.06. Spotkanie oddziałowe

22-23.06. „Tatry Polskie przed wakacjami”

sobota: Kuźnice – Hala Gąsienicowa – Kozia Przełęcz – Kozi Wierch - Kuźnice

niedziela: Kiry – Czerwone Wierchy – Kopa Kondracka – Przysłop Miętusi - Kiry

29.06. „Pięć tysięczników w sobotę” - Góry Czerchowskie  Križe – Sedlo Žobrak – Bukovy Vrch – Chochulka – Čergov - Chochulka – Velka Javorina – Sedlo Lesnica - Križe
Lipiec

13.07.2018 „Sobota w Górach Branisko” - Vysny Slavkov – Smrekovica – Kravcova – Lacnovsky kanon – Lacnov – Vysny Slavkov
Sierpień
24-25.08 ,,Pożegnanie wakacji w Tatrach Słowackich” 
sobota:
Uzka Dolina – Raczkowa Czuba - Jarząbczy Wierch – Kończysty Wierch – Raczkowa Dolina - Uzka Dolina
niedziela: Szczyrbskie Jezioro – Wodospad Skok – Bystry Przechód – Furkot – Furkotna Dolina – Szczyrbskie Jezioro
Wrzesień
04.09. Prelekcja 
13-15.09. ,,Koniec lata na pograniczu polsko – czesko - niemieckim” (trasy do ustalenia)
18.09. Spotkanie oddziałowe
28.09. ,,Jesień w Górach” Beskid Wyspowy  Przełęcz Glisne – Szczebel – Kasinka Mała – Lubogoszcz – Kasina Wielka – Śnieżnica – Przełęcz Gruszowiec
Październik
02.10. Prelekcja
5-6.10. „Jesień w Raju”
sobota:   Sokol – Velky Sokol – Bykarka – Klauzy – Sokolia Dolina – Pila
niedziela: Zejmarska Roklina – Geravy – Havrania Skala – Dobszyńska Jaskinia Lodowa
16.10. Spotkanie oddziałowe
Listopad
02.11. „Szlakiem cmentarzy wojennych” Gromnik - Wał - Głowa Cukru - Łowczówek - Pleśna - Słona Góra - Radlna - Tarnów
02.11.
Spotkanie Zaduszkowe przy grobie Patrona Oddziału
06.11. Prelekcja
09-10.11. VIII Górski Marsz Niepodległości - Główny Szlak Beskidzki – etap V i VI
sobota: Przełęcz Glinne - Jaworzyna - Mędralowa - Schronisko Markowe Szczawiny
niedziela: Schronisko Markowe Szczawiny - Babia Góra - Krowiarki - Hala Krupowa - Bystra 20.11. Spotkanie oddziałowe
23.11. „Przez pagórki ku Lucynie”
Wojnicz – Grabno – Dąbrowa - Dębno
Grudzień
04.12. Prelekcja
07-08.12. XII  Mikołajki na Turbaczu
sobota: Nowy Targ – Bukowina Obidowska – Bukowina Miejska - Turbacz
niedziela:
Turbacz – Kiczora – Łopuszna
14.12. VIII Wieczorny spacer na Górę św. Marcina  (trasa do ustalenia)
18.12. Spotkanie oddziałowe
27.12. XIII Poświąteczny Spacer  Ryglice - Pasia - Brzanka - Tuchów
28.12. Zakończenie sezonu 2019 Folusz - Kornuty - Bartne - Banica - Schronisko na Magurze Małastowskiej - Przełęcz   Małastowska

RODO

 1. Administratorem danych osobowych (dalej: Administrator) jest: Polskie Towarzystwo Tatrzańskie ul. Traugutta 4, 30-549 Kraków NIP: 677-18-15-795, REGON: 350925451, KRS: 0000115547, Sąd rejestrowy: SĄD REJONOWY DLA KRAKOWA ŚRÓDMIEŚCIA W KRAKOWIE, XI WYDZIAŁ GOSPODERCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO.

Z Administratorem można się kontaktować pisemnie, za pomocą poczty tradycyjnej na adres:
Polskie Towarzystwo Tatrzańskie ul. Traugutta 4, 30-549 Kraków lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych,
z którym można się kontaktować pisemnie, za pomocą poczty tradycyjnej na adres:
Polskie Towarzystwo Tatrzańskie ul. Traugutta 4, 30-549 Kraków lub email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 1. Dane osobowe są przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f RODO, tj. w oparciu o niezbędność przetwarzania do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez Administratora.
 2. W związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje prawo do:

- żądania od Administratora dostępu do danych osobowych,
- żądania od Administratora sprostowania danych osobowych,
- żądania od Administratora usunięcia danych osobowych,
- żądania od Administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych,
- wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych,
- przenoszenia danych osobowych,
- wniesienia skargi do organu nadzorczego.
Z powyższych praw można skorzystać poprzez:
- kontakt e-mailowy pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
- kontakt pisemny, za pomocą poczty tradycyjnej na adres: Polskie Towarzystwo Tatrzańskie ul. Traugutta 4, 30-549 Kraków.

W przypadku zgłaszania jakiegokolwiek żądań Administratorowi przysługuje 30 dniowy okres na udzielenie odpowiedzi.

dane osobowe przekazywane są w celach informacyjnych do Urzędów Skarbowych, Urzędów Miejskich, Powiatowych i Urzędów Marszałkowskich odpowiednich Województw według właściwości.

Dane są przekazywane również do przedstawicieli Towarzystw Ubezpieczeniowych na podstawie umów lub kompetencji w niezbędnym zakresie do ubezpieczania imprez organizowanych przez dany Oddział lub Zarząd.

Zarząd i Oddziały wykorzystują w niezbędnym zakresie dane osobowe w celach działalności statutowej.

 

 

Plany na 2018

Styczeń

06.01. Prolog  sezonu - IV Pogórzański Marsz Trzech Króli – Pogórze Ciężkowickie

Tarnów – Zawada – Kolonia Łękawica – Góra św. Marcina – Tarnów
06.01. Spotkanie Opłatkowe
13.01. Inauguracja sezonu 2018  Gorce: Ochotnica Dolna – Gorc - Szczawa

17.01. Prelekcja „Szlak Grybów – Rzeszów”

20-21.01. „Zima na Niemcowej”
sobota:
Piwniczna Zdrój –Niemcowa (na lekko Wielki Rogacz i Radziejowa)

niedziela: Niemcowa – Wielki Rogacz – Przełęcz Obidza–Eliaszówka – Piwniczna Zdrój

26-28.01. V Zimowe Spotkania PTT w Górach Świętokrzyskich
27.01.
„Szlakiem Trzech Pogórzy” – etap II Wisowa - Rysowany Kamień - Liwocz -   Kołaczyce – Gogołów

 

Luty

07.02. Prelekcja Piotra Bisia „Czarnobyl”  

17.02. „Babia Góra zimą”  Krowiarki – Sokolica – Babia Góra – Przełęcz Brona – Mała Babia Góra – Markowe Szczawiny – Zawoja Markowa 

21.02. Spotkanie oddziałowe 

Marzec

03-04.03.  „ Zima w Beskidzie Sądeckim”   

sobota:  Tylmanowa – Koziarz – Dzwonkówka – Bereśnik - Szczawnica

niedziela: Schronisko Orlica – Bystrzyk – Wysoki Wierch – Wysoka – Wąwóz Homole - Jaworki 
07.03. Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo - Wyborcze Oddziału 

17-18.03. „Pożegnanie zimy w Beskidzie Śląskim”

sobota:  Bystra Śląska – Szyndzielnia – Klimczok – Bystra Śląska

niedziela: Przełęcz Salmopolska – Malinowa Skała – Skrzyczne - Buczkowice

21.03.  Prelekcja Barbary Kasperek „Uganda” 
22.03. IX Ponadgimnazjalny Konkurs Wiedzy o Górach „PIENINY”
23.03. Ekstremalna Droga Krzyżowa
 

30.03. Droga Krzyżowa na Mogielicę 

Kwiecień

04.04. Prelekcja Janusza „Galona” Foszcza „Rumunia”

14-15.04.   Beskid Żywiecki
sobota:
Przełęcz Glinne – Pilsko – Hala Miziowa – Hala Cebulowa – Hala Rysianka – Hala Lipowska

niedziela: Hala Lipowska – Hala Rysianka – Romanka – Kotarnica – Sopotnia Wielka – Przełęcz Przysłopy – Korbielów

18.04. Spotkanie oddziałowe

28.04. III Rajd Kurierów Rytro-Przehyba

29.04. „Wiosna w Beskidzie Sądeckim” Żegiestów – Slibon – Okruhla – Osly – Sedlo Vabec – Certova sk. – Jarabina

Maj
05.05. Majowe Pieniny Krościenko nad Dunajcem – Trzy Korony – Sokolica - Szczawnica
09.05.
Prelekcja  Prelekcja „Zimówka w górach” 

23.05. Spotkanie oddziałowe

19.05. „Od Popradu do Dunajca” czyli Podoliniec – Rużbachy – Wiaterny – Wielki Lipnik – przeł.Leśnicka – pod Płaśnią – Czerwony Klasztor

25-27.05. „Majówka na Słowacji”

piątek: Blatnica – Ostra – Tlsta – Blatnicky Hrad - Blatnica

sobota: Valča – Horna Luka – Dlha Luka – Minčol - Vrutky

niedziela: Lučky Kupele – Velky Choč – Valaska Dubova

Czerwiec
02.06. Rajd z Filipem (xx Filipini – trasa do ustalenia)

06.06. Prelekcja 
07.06. X Gimnazjalny Konkurs Wiedzy o Górach „TATRY POLSKIE”  
09.06. „Pięć tysięczników w sobotę” - Góry Czerchowskie  Križe – Sedlo Žobrak – Bukovy Vrch – Chochulka – Čergov - Chochulka – Velka Javorina – Sedlo Lesnica - Križe
23-24.06. „Tatry Polskie przed wakacjami”

 sobota: Kuźnice – Hala Gąsienicowa – Kozia Przełęcz – Kozi Wierch - Kuźnice

niedziela: Kiry – Czerwone Wierchy – Kopa Kondracka – Przysłop Miętusi - Kiry

20.06. Spotkanie oddziałowe
Lipiec

07-08.07. Niżne Tatry

sobota: Maluzina – Velky Bok - Svarin

niedziela: Liptovsky Jan – Poludnica – Krakova Hola – Demianovska Dolina

Sierpień

25-26.08 ,,Pożegnanie wakacji w Tatrach Słowackich” 
sobota:
Uzka Dolina – Raczkowa Czuba - Jarząbczy Wierch – Kończysty Wierch – Raczkowa Dolina - Uzka Dolina

niedziela: Szczyrbskie Jezioro – Wodospad Skok – Bystry Przechód – Furkot – Furkotna Dolina – Szczyrbskie Jezioro

Wrzesień

05.09. Prelekcja 

15-17.09. ,,Koniec lata na pograniczu polsko – czesko - niemieckim”

piątek: Góry Żytawskie, Łużyckie: Oybin - Oberlauzitzer – Hochwald –Hvozd -Jonsdorfer Felsenstadt-Barbarine - Nonnenfelsen – Luż – Waltersdorf

sobota: Park Narodowy Czeska Szwajcaria: Vysoka Lipa - zamek Sounstajn - Mała Pravcicka brana - Mezni Louka - Pravcicka brana –Hrensko – Mezna - Mezni Louka

niedziela: Saska Szwajcaria(Nationalpark Sachsiche Schweiz): Bad Schandau - Ostrau - Schramtor - Reitsteig - Grosser Winterberg - Schmilka

19.09. Spotkanie oddziałowe

29.09. ,,Jesień w Górach” Beskid Wyspowy Mszana Dolna – Adamczykowa – Potaczkowa – Rabka Zaryte – Luboń Wielki – Przełęcz Glisne

Październik

03.10. Prelekcja
06.10. „Szlakiem Trzech Pogórzy” – etap IV
Tropie - Blizianka k. Niebylca (skrzyżowane szlaku  z drogą z Blizianki)    

17.10. Spotkanie oddziałowe

13-14.10. „Jesień w Bieszczadach”

sobota:  Żubracze – Hyrlata – Roztoki Górne – Przełęcz na Roztokami – Okrąglik – Jasło - Cisna

niedziela: Cisna – Wołosań – Jaworne - Jabłonki

Listopad

02.11. Spotkanie Zaduszkowe przy grobie Patrona Oddziału

07.11. Prelekcja

10-11. VII Górski Marsz Niepodległości „Beskid Wyspowy”
sobota:  Jurków – Ćwilin – Czarny Dział – Mszana Dolna

niedziela: Pasierbiec – Kamionna – Łopusze - Rajbrot

21.11. Spotkanie oddziałowe
24.11. „Szlakiem Trzech Pogórzy” – etap V
 Blizianka - Dynów

Grudzień

01-02.12. XII  Mikołajki na Turbaczu

sobota: Przełęcz Przysłop – Jaworzynka – Gorc Troszacki – Kudłoń – Przełęcz Borek – Czoło Turbacza – schronisko na Turbaczu

niedziela: Schronisko na Turbaczu – Kiczora – Jaworzyna Kamienicka – Gorc - Szczawa

05.12. Prelekcja

08.12. VII Wieczorny spacer na Górę św. Marcina  (trasa do ustalenia)

19.12. Spotkanie oddziałowe
27.12. XII Poświąteczny Spacer  - Góry Grybowskie Ptaszkowa – Postawne – Jaworze - Grybów
29.12. Zakończenie sezonu 2018 –  Beskid Sądecki   Łomnica Zdrój – Skotarki – Hala Łabowska – Parchowatka – Łomnica Zdrój

 

 

 

Regulamin Odznaki PTT „Szlak Grybów - Rzeszów”

1. Odznaka Krajoznawczo-Turystyczna Oddziału PTT w Tarnowie „Szlak Grybów - Rzeszów” (zwana dalej OKT PTT SGR) jest jednostopniowa. 


2. Celem OKT PTT SGR jest popularyzacja turystyki górskiej w Beskidzie Niskim, Bieszczadach oraz na Pogórzu Przemyskim i Dynowskim a także poznawanie walorów przyrodniczych i krajoznawczych tych rejonów.

3. Odznakę OKT PTT SGR uzyskuje się poprzez piesze przejście całości szlaku niebieskiego prowadzącego z Grybowa do Rzeszowa. Dopuszcza się podzielenie trasy na dowolne odcinki oraz pokonywanie ich w dowolnym kierunku i czasie. Odznakę OKT PTT SGR można zdobywać równocześnie z innymi odznakami turystycznymi, np. GOT PTT

4. Do zdobycia odznaki OKT PTT SGR zalicza się wycieczki odbyte od 01.01.2016 roku.

5. Odznakę OKT PTT SGR można zdobywać podczas wycieczek indywidualnych i zbiorowych, a także innych imprez turystycznych.

6. Poświadczenie odbycia wycieczek do OKT PTT SGR:

a) Poświadczenie odbycia wycieczek dokonuje się na formularzach „Wykaz górskich wycieczek do OKT PTT SGR”, które umieszczone są na stronie internetowej Oddziału:
 www.ptt.tarnow.pl

b) Poświadczeniami są: pieczątki z obiektów na trasie, czytelne podpisy przewodników górskich, przewodników GOT PTT, przodowników TG PTTK, ratowników górskich, instruktorów PZA, strażników parków narodowych, kierowników wycieczek. Podpisy powinny być uzupełnione numerem legitymacji i (w przypadku posiadania) pieczątką. Za poświadczenia uważa się również fotografie uwidaczniające ubiegającego się o odznakę wykonane w charakterystycznych punktach trasy.

c) Przewodnicy GOT PTT  są uprawnieni do potwierdzania odbycia wycieczek w zakresie posiadanych uprawnień na poszczególne krainy górskie nawet jeśli nie byli obecni na wycieczce, jeśli mają przekonanie, że ubiegający się o odznakę odbył ją rzeczywiście, natomiast poza zakresem swoich uprawnień tylko gdy brali udział w wycieczce. Potwierdzający ma prawo przeprowadzenia rozmowy z ubiegającym się o odznakę w celu sprawdzenia faktu przejścia trasy przez tę osobę.

d) Odmowa poświadczenia odbycia wycieczki powinna być stwierdzona (wraz z uzasadnieniem) na formularzu „Wykaz górskich wycieczek do OKT PTT SGR”.

7. Przebieg szlaku:
Grybów – Chełm – Wawrzka  – Flasza – Sucha Homola  (19,5 km, 6h 30min.) – Ropki –Wysowa  (17 km, 5h) – Obycz – Przełęcz Regetowska – Konieczna (13,5 km, 4h 30min.) – Przełęcz Beskidek – Przełęcz Beskid – Ożenna (14 km, 4h) – Przełęcz Filipowska – Przełęcz Mazgalica - Baranie – Barwinek (23,5 km, 7h 15min.) – Przełęcz Dukielska – Jałowa Kiczera – Czeremcha – Kamień – Koprywiczna – Jasiel (26 km, 7h 45min.) – Wielki Bukowiec – Przełęcz Radoszycka – Nowy Łupków (23 km, 6h 45min.) – Głęboki Wierch – Wysoki Groń – Balnica (19,5 km, 6h 15min.) – Czerenin – Stryb – Przełęcz nad Roztokami (14 km, 4h 30min.) – Okrąglik – Dziurkowiec – Rabia Skała – Czerteż – Krzemieniec – Wielka Rawka – Ustrzyki Górne (30,5 km, 10h) – Wołosate – Przełęcz pod Tarnicą – Przełęcz Goprowska – Bukowe Berdo – Widełki (21,5 km, 7h) – Magura Stuposiańska – Dwernik – Chata Socjologa (14,5 km, 5h) – Przełęcz pod Hulskiem – Polana – Chrewt – Teleśnica Oszwarowa (26,5 km, 7h 30min.) – Żuków – Równia – Ustrzyki Dolne – Kamienna Laworta – Dźwiniacz Dolny – Wysoki Dział – Brańcowa - Jureczkowa (30 km, 9h 30min.) – Przełęcz pod Jamną – Suchy Obycz – Kalwaria Pacławska – Huwniki (23 km, 7h) – Koniusza – Wapielnica – Prałkowce – Dybawka – Krasiczyn (26,5 km, 7h 45min.) – Krzeczkowa – Huta Brzuska – Sufczyna (21 km, 6h 15min.) – Pracówka – Dynów (23 km, 6h 30min.) – Bachórz – Laskówka – Grzegorzówka – Hyżne (23,5 km, 7h 15min.) – Łany Tyczyńskie – Rzeszów, Biała (16 km, 4h 15min.) W sumie ok. 426 km (131 h)

8. Po zebraniu potwierdzeń przejścia całego szlaku, ubiegający się o odznakę przedstawia potwierdzony „Wykaz górskich wycieczek do OKT PTT SGR” komisji weryfikacyjnej GOT PTT przy tarnowskim Oddziale PTT osobiście, bądź przesyłając  pocztą, załączając przy tym zaadresowaną kopertę zwrotną ze znaczkiem pocztowym.

 1. Po zweryfikowaniu formularza „Wykaz górskich wycieczek do OKT PTT SGR” i otrzymaniu pieczątki potwierdzającej zdobycie OKT PTT SGR, odznakę (w cenie 16 zł) można nabyć w Oddziale PTT w Tarnowie lub zamówić pocztą, dokonując wpłaty na konto tarnowskiego Oddziału PTT- szczegóły na stronie internetowej: www.ptt.tarnow.pl

  10. Nadzór nad OKT PTT SGR sprawuje Komisja ds. GOT PTT przy Oddziale PTT w Tarnowie, która przygotowała regulamin zdobywania odznaki, dokonuje jego korekty w miarę potrzeby i opracowuje wzory dokumentacji. Ustalenia Komisji ds. GOT PTT przy Oddziale PTT w Tarnowie podlegają zatwierdzeniu przez Zarząd Oddziału.

  11. Ostateczna interpretacja niniejszego regulaminu należy do Komisji ds. GOT PTT przy Oddziale PTT w Tarnowie.

  12. Niniejszy regulamin obowiązuje od dnia zatwierdzenia przez Zarząd Oddziału PTT w Tarnowie

 

Wykaz_OKT_SGR>>

Fotorelacje

 
   Wrześniowe Bieszczady by Janusz Foszcz Pożegnanie lata w Tatrach Słowackich by Artur Marć
 Pożegnanie lata w Tatrach Słowackich by Janusz Foszcz  Wycieczka w Góry Czerchowskie by Robert Śliwiński.  Wycieczka w Góry Czerchowskie by Jarosław Zakrzewski

Kontakt

Szkolne Koło PTT Nr 2 im. ks. Walentego Gadowskiego

przy V LO im. Janusza Korczaka w Tarnowie

33-100 Tarnów, ul. Rejtana 20


e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
 

19.01.2011 - I Uroczyste Spotkanie SK PTT Nr 2 - (fot. Marcin Zaród)
 
 

                                     Zarząd Szkolnego Koła PTT Nr 2 w Tarnowie
 
Grzegorz Gawlik - opiekun i prezes Koła
tel. 509-521-113
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Marcin Zaród - opiekun i sekretarz Koła
 
Piotr Kwiek - opiekun i skarbnik Koła

ks. Rafał Zieliński COr - opiekun i kapelan Koła

Piotr Masło - członek zarządu Koła

Dominika Szuba - członek zarządu Koła
 

1 % DLA PTT

 

Współpraca

 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
 
 
 
 
 

RABATY DLA CZŁONKÓW

Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama
 
Reklama