Plany na 2016

 

Styczeń

02.01. Inauguracja sezonu 2016 - Grybów – Rzeszów – etap I:
Grybów – Chełm – Wawrzka – Flasza – Sucha Homola – Czarna

06.01. II Pogórzański Marsz Trzech Króli – Pogórze Ciężkowickie
06.01. Spotkanie Opłatkowe

16-17.01. „Zima na Niemcowej”
sobota: Piwniczna Zdrój – Piwowarówka – Eliaszówka – Przełęcz Gromadzka – Wielki Rogacz - Niemcowa

niedziela: Niemcowa – Wielki Rogacz – Radziejowa – Przełęcz Żłóbki - Rytro

20.01. Prelekcja Andrzeja Piątka – Toskania i Barcelona
30.01. Grybów – Rzeszów – etap II :  Czarna – Bordiów Wierch – Dzielec – Ropki –
Wysowa-Zdrój – Kozie Żebro – Hańczowa

Luty

03.02. Spotkanie oddziałowe

13.02. „Walentynki na Babiej Górze”

Przełęcz Krowiarki – Sokolica – Babia Góra – Przełęcz Brona – Markowe Szczawiny – Zawoja Markowa

17.02. Prelekcja Janusza Foszcza „Galona” - „W górach Macedonii”
27-28.02 ,,Luty w Beskidzie Niskim” czyli Grybów – Rzeszów – etap III i IV
sobota: Wysowa – Jaworzyna Konieczniańska – Konieczna - Ożenna
niedziela: Ożenna – Przeł.  Beskid - Filipowski Wierch – Baranie – Barwinek – Przełęcz Dukielska

Marzec

02.03. Spotkanie oddziałowe

16.03. Prelekcja Piotra Fido  - „Kanion Kolorado i wyspa Mackinac”

18.03. Ekstremalna Droga Krzyżowa
25.03. Droga Krzyżowa na Mogielicę
31.03. VII Ponadgimnazjalny Konkurs Wiedzy o Górach „Bieszczady”

Kwiecień

06.04. Spotkanie oddziałowe

02-03.04. ,,Wiosna w Górach” czyli Grybów – Rzeszów – etap V i VI
sobota: Przełęcz Dukielska – Jałowa – Czeremcha – Kamień nad Jaśliskami - Jasiel
niedziela: Jasiel – Kanasiówka – Wielki Bukowiec – Przełęcz Radoszycka – Nowy Łupków

20.04. Prelekcja Janusza Foszcza -  „W krainie Deszczowców”

29.04-01.05. Sudety Polskie i Czeskie

piątek:  Pradziad (Czechy - Wysoki Jesionik): Karlova Studanka – Bolina Bilej Opavy – Barborka – Praded – Ovčarna – Vysoka hole – Jeleni hrbet – Pecny - Skřitek

sobota: Kletno – Jaskinia Niedźwiedzia – Przełęcz Śnieżnicka - Śnieżnik – Schronisko na Śnieżniku – Przełęcz Puchaczów - Czarna Góra – Przeł.  pod Chłopkiem - Stronie Śląskie

niedziela: Lądek Zdrój – Orłowiec – Jawornik Wielki – Złoty Stok  lub: Bielice – Kowadło – Łupkowa – Špičak – Przełęcz Gierałtowska – Nowy Gierałtów

Maj

04.05. Spotkanie oddziałowe

18.05. Prelekcja Marcina Kozioła – „Egzotyczna Azja: Tajlandia, Kambodża, Wietnam”

21-22.05. ,,Majówka na Słowacji – Niżne Tatry”

sobota: Certovica - Chata gen. Stefanika - Dumbier - Chopok - Srdiečko

niedziela:  trasa dłuższa: Srdiečko - Sedlo Prislop - Derese - Kotliska - Chabenec - Kotliska - Skalka - Strmy Vrstek - Crmne

trasa krótsza: Srdiečko - Sedlo Prislop - Drevenica pod Deresami - Krizske sedlo - Kotliska -Skalka - Strmy Vrstek - Crmne

Czerwiec

01.06. Spotkanie oddziałowe

09.06. VIII Gimnazjalny Konkurs Wiedzy o Górach „Gorce”

25-26.06. „Tatry Polskie przed wakacjami”

 sobota: Brzeziny – Murowaniec -  Kościelec - Kuźnice

niedziela: Kiry - Chuda Turnia - Ciemniak - Krzesanica - Małołączniak - Kopa Kondracka - Przysłop Miętusi – Kiry

Lipiec

09-10.07. ,,Bieszczadzki lipiec”  czyli Grybów – Rzeszów – etap VII i VIII

sobota: Nowy Łupków -Balnica

niedziela: Balnica – Przełęcz nad Roztokami

Sierpień

27-28.08 ,,Pożegnanie wakacji w Tatrach Słowackich” 
sobota: Podbanske – Dolina Kamienista  - Błyszcz – Bystra – Dolina Bystra – Hrdovo

niedziela: Stary Smokowiec – Hrebienok – Sławkowski Szczyt – Hrebienok – Stary Smokowiec.

Wrzesień

07.09. Spotkanie oddziałowe

21.09. Prelekcja

17-18.09. ,,Wrześniowe Bieszczady” czyli Grybów – Rzeszów – etap IX i X

sobota: Przełęcz nad Roztokami – Okrąglik – Płasza – Riaba Skała – Borsuk – Czerteż – Nova Sedlica

niedziela: Nova Sedlica – Czerteż – Krzemieniec – Wielka Rawka – Ustrzyki Górne

Październik

05.10. Spotkanie oddziałowe

19.10. Prelekcja

08-09.10. ,,Jesień w Beskidzie Żywieckim”

sobota: Rycerka Dolna - Praszywka Duża - Bendoszka Wielka - Przegibek - Bacówka pod Rycerzową
niedziela: Bacówka pod Rycerzową - Muńcuł – Ujsoły

Listopad

02.11. Spotkanie Zaduszkowe przy grobie Patrona Oddziału

11-12.11. V Górski Marsz Niepodległości

piątek: Rabka Zaryte – Perć Borkowskiego – Luboń Wielki – Glisne – Szczebel – Kasinka Mała – Baza na Lubogoszczy

sobota: Baza na Lubogoszczy – Lubogoszcz – Kasina Wielka – Śnieżnica - Gruszowiec

16.11. Prelekcja

Grudzień

03-04.12. X Mikołajki na Turbaczu

sobota: Koninki – Czoło Turbacza – schronisko na Turbaczu

niedziela: Turbacz – Czoło Turbacza – Obidowiec – Stare Wierchy – Maciejowa – Rabka Słone

07.12. Spotkanie oddziałowe

10.12. V Wieczorny spacer na Górę św. Marcina

21.12. Prelekcja
27.12. X Poświąteczny Spacer – trasa do ustalenia (w zależności od ilości chętnych)

30.12. Zakończenie sezonu 2015 – Hala Łabowska (trasa do ustalenia)